rings
Canlı Destek callme İletişim gosem
Siz Rahat Uyuyun Diye Biz Ayaktayız !
phone
Telefon
+90 (530) 601 53 65
mail1
E-Posta
info(at)nak.org.tr
date
MESAİ SAATLERİ
7 Gün, 24 Saat
CANLI DESTEK
» » Yeni Arama Kurtarma Köpeğimiz Bailey
09 Kas 2014

Yeni Arama Kurtarma Köpeğimiz Bailey

Arama kurtarma faaliyetlerinde görev alacak olan Bailey adlı köpek, NAK Arama Kurtarma Ekibi’ne güç kattı.

Nilüfer Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı ile koordineli şekilde çalışmalarını sürdüren NAK’a yeni bir üye daha katıldı. Alman arama kurtarma kurumu Sar-Germany’nin ikinci kez daveti üzerine Almanya’ya giden NAK personeli, birinci seviye eğitim alan Border Collie cinsi Bailey adlı köpekle Bursa’ya döndü. NAK Üyesi Pınar Bulmuş ve Nilüfer Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı personeli Fatih Işık, Bailey ile yakından ilgilenirken, planlı olarak eğitimlere devam ediyor. 11 aylık olan Bailey koku yöntemiyle kişi veya eşya bulma konusunda başarısı ile dikkat çekerken, eğitmenlerinin komutlarını eksiksiz şekilde yerine getiriyor.

Nilüfer Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı Personeli ve NAK Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Işık, "Sar-Germany ile iki yıldır iş birliği çalışmalarımız devam ediyor. Daha önce Dick’i bize vermişlerdi ve çok başarılı sonuçlar elde ettik. Arama kurtarma çalışmalarında bu tür eğitimli köpekler bizlere çok yardımcı oluyor ve olumlu sonuçlar elde ediyoruz. İki haftalık eğitimle hem Dick’in eğitim sürekliliği hem de Bailey’in uyum ve başlangıç eğitimi adına programlara katıldık. Dünyada arama kurtarma köpeklerinin eğitimi konusunda en iyi Alman ekipler göze çarpıyor. Bu iki köpeğimiz de insan kokusuna hassasiyetiyle dikkat çekiyor” dedi.

Eğitmeni Pınar Bulmuş da Bailey ile çok keyifli çalıştıklarını belirterek, "Her Sabah yürüyüş, topla oynama eğitimleri yaparken komut ve itaat çalışmalarımız sürüyor. Her gün 5 kilometre yol kat ediyoruz. Dick ile birlikte uyumlu bir ekip oldular. Bir birimizden enerji alarak başarılı çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Almanya’dan Nilüfer Arama Kurtarma Ekibi’ne katılan Bailey, hayat kurtarmak için eğitimlere devam ederken boş zamanlarında da su ile oynamaktan keyif alıyor.
 
Yeni Arama Kurtarma Köpeğimiz BaileyYeni Arama Kurtarma Köpeğimiz Bailey
Yeni Arama Kurtarma Köpeğimiz BaileyYeni Arama Kurtarma Köpeğimiz BaileyYeni Arama Kurtarma Köpeğimiz Bailey
Benzer Konular
2015 Yılı Faaliyet Raporu
03 Oca 2016
Arama Kurtarma Köpeklerimizin Diş ve Kulak Bakımları Sponsoru SenaVET
25 Haz 2015
ÖNEMLİ DÜZELTME
06 Mar 2013
NAK Arama Kurtarma'dan Bulgaristan'a jest
11 Şub 2012
NAK Arama Kurtarma Ekibi, Japonya'ya Hazırlanıyor!..
12 Mar 2011
Nilüferliler Afete Hazırlanıyor
25 Şub 2011
Duyuru !
16 Şub 2011

Добавить комментарий

Автору будет очень приятно узнать обратную связь о своей новости.

arrow