rings
Canlı Destek callme İletişim gosem
Siz Rahat Uyuyun Diye Biz Ayaktayız !
phone
Telefon
+90 (530) 601 53 65
mail1
E-Posta
info(at)nak.org.tr
date
MESAİ SAATLERİ
7 Gün, 24 Saat
CANLI DESTEK
» » Can Dostları Aç Kalmasın
02 Oca 2016

Can Dostları Aç Kalmasın

Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Nilüfer Arama Kurtarma Ekibi ile birlikte anlamlı bir projenin daha altına imza attı. Sivil toplum kuruluşlarıyla ortaklaşa projeler üreten Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü,  yaban hayatı korumak adına Nilüfer Arama Kurtarma Ekibi ile birlikte örnek bir çalışmanın altına imza attı. Soğuk havanın kendini iyice hissettirmesi ve yoğun kar yağışının ardından harekete geçen ekipler Çalı Mahallesi’nin kırsal kesimlerinde yaşayan hayvanlara yem bıraktı.

 

Sokak hayvanlarının kış aylarında yem bulmalarının güç olduğunu kaydeden Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Barındırma ve Rehabilitasyon Büro Sorumlusu Mehmet Arslan, Nilüfer’de bulunan yaban hayatı da korumak istediklerini belirtti. Mehmet Arslan "Tesisimizde bakmış olduğumuz 500’e yakın sahipsiz sokak hayvanımıza verdiğimiz hizmetler bununla sınırlı kalmıyor. Nilüfer’de bulunan 37 adet beslenme odağımıza her gün ekiplerimiz bakım yapıyor ve mamalarını değiştiriliyor. Bu sayede sokak hayvanlarının aç kalmaması adına her türlü hizmeti gerçekleştiriyoruz. Ayrıca, bugün de Nilüfer Arama Kurtarma Ekipleri ile birlikte yaban hayvanlarını beslemek için buraya geldik. Aç kalan yaban hayvanlarımızın da ihtiyaçlarını gidermek istedik” şeklinde konuştu.

 

Nilüfer Arama Kurtarma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Işık da hayat kurtarmanın sadece insan hayatıyla sınırlı olmadığını söyledi. Işık "Hayat kurtarmak deyince sadece insan hayatı değil elbette hayvanların hayatı da bizler için önemli. Bu anlamda Nilüfer Belediyesi ile birlikte kış boyunca doğada bulunan hayvanların da beslenmeyle ilgili sıkıntılarını ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Bu noktada Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile birlikte gönüllü NAK olarak hayvanları beslemek için ormandayız. Kış boyunca doğada yaşayan hayvanlar için bu tarz etkinliklerimiz Nilüfer Belediyesi ile devam edecek. Ulaşımın güç olduğu bölgelerde doğada yaşayan hayvanların da beslenmesine yardımcı olmak için gönüllü arkadaşlarımızla birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye kaydetti.
 
Can Dostları Aç KalmasınCan Dostları Aç KalmasınCan Dostları Aç KalmasınCan Dostları Aç KalmasınCan Dostları Aç KalmasınCan Dostları Aç KalmasınCan Dostları Aç KalmasınCan Dostları Aç KalmasınCan Dostları Aç Kalmasın
Benzer Konular
2016 Nilüfer Belediyesi Dağ Bisikleti Yarışları
14 Kas 2016
Balat Ormanındaki Minik Kuşlara Yeni Yuva
09 May 2016
Nilüfer Havacılık Festivali ve Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası 2016
17 Nis 2016
2016 Deprem Haftası Sergisi
04 Mar 2016
Nilüfer Müzik Festivali
14 Eyl 2015
IDERN Faaliyetleri: UVSAR-NAK 2015 Bursa Tatbikatı
29 May 2015
2015 Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası
15 May 2015

Добавить комментарий

Автору будет очень приятно узнать обратную связь о своей новости.

arrow