rings
Canlı Destek callme İletişim gosem
Siz Rahat Uyuyun Diye Biz Ayaktayız !
phone
Telefon
+90 (530) 601 53 65
mail1
E-Posta
info(at)nak.org.tr
date
MESAİ SAATLERİ
7 Gün, 24 Saat
CANLI DESTEK
» » » Sokak Hayvanlarını Beslemek İçin Mama Dağıtıldı
19 Ara 2017

Sokak Hayvanlarını Beslemek İçin Mama Dağıtıldı

Kocaeli’de kış aylarının gelmesiyle yaşam şartları zorlaşan sokak hayvanlarının yardımına NAK Arama Kurtarma Derneği Kocaeli Birimi ve Dışarıdaki Patiler isimli hayvan dostu gruptan geldi. Bir gıda firmasının bağışladığı 680 kilogram yemi dağıtmak için çalışma başlatan iki STK’nın temsilcileri, çalışma başlattı. Gebze başta olmak üzere belirledikleri ihtiyaç haritasına göre dağ, tepe gezerek 650 kilo yemi dağıtan 18 gönüllü, yüzlerce sokak hayvanının beslenmesine yardımcı oldu. Hayvanlara umut olmak istediklerini söyleyen derneğin Kocaeli Birimi Başkanı Zafer Çukurçayır, insanların da bu konuda bilgilendirilmesi gerektiğini ifade etti.

“Yapabileceğimiz her şeyi yaptığımızı düşünüyoruz”
Destek verilmesi halinde hayvanlar için yardımları canı gönülden sürdürebileceklerini söyleyen Başkan Zafer Çukurçayır, “Daha önce başımıza gelen bir olaydan ötürü şu an üyemiz olan Suat Bey ile tanıştık. Suat Bey’in çalıştığı gıda firmasının bize sponsorluğu eşliğinde Gebze’nin köpek besleme alanlarında hep beraber besleme çalışmalarımızı yaptık. Bu konuda üyemiz Suat Bey ve Dışarıdaki Patiler Grubu yetkilisi Dilek Uğur’un ciddi anlamda katkısı var. Sonra bir araya geldik ve ne yapacağımızı konuştuk ve bugün yapabileceğimiz her şeyi yaptığımızı düşünüyoruz” dedi.

“O canlıları da beslemek, o canlıların alanlarını işgal eden biz insanlara düşüyor”
Hayvan haklarına farkındalık oluşturma istediklerini de ifade eden Başkan Zafer Çukurçayır, “Türkiye’nin her alanında, her yerinde bu şekilde aç canlar mevcut. O canlıları da beslemek o canlıların alanlarını işgal eden, onları mahrum bırakan biz insanlara düşüyor. Belki bu şekilde dünyaya verdiğimiz zararı biraz daha düşürebiliriz diye düşünüyorum. NAK Arama Kurtarma Derneği Kocaeli Birimi olarak bizler can kurtarmak adına yola çıkıyoruz. Bu canın içinde dünya üzerindeki her türlü canlı var” ifadelerine yer verdi.

 

Sokak Hayvanlarını Beslemek İçin Mama DağıtıldıSokak Hayvanlarını Beslemek İçin Mama DağıtıldıSokak Hayvanlarını Beslemek İçin Mama Dağıtıldı

Benzer Konular
Jandarma Özel Harekat ve Jandarma Arama Kurtarma İle Ortak Tatbikat
28 Kas 2017
2017 Cumhuriyet Yürüyüşü
30 Eki 2017
Huzurevinde Dolap Sabitleme Faaliyeti
26 Eki 2017
2017 Mysia Yolları Kamplı Yürüyüş Etkinliği Destek Faaliyeti
10 Haz 2017
Bursa Afet 2017 Tatbikatları
23 May 2017
Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu BASK 2017 Off Road Müsabakaları
22 May 2017
2017 Mysia Yolları Bisiklet Turu Destek Görevi
22 May 2017

Добавить комментарий

Автору будет очень приятно узнать обратную связь о своей новости.

arrow