rings
Canlı Destek callme İletişim gosem
Siz Rahat Uyuyun Diye Biz Ayaktayız !
phone
Telefon
+90 (530) 601 53 65
mail1
E-Posta
info(at)nak.org.tr
date
MESAİ SAATLERİ
7 Gün, 24 Saat
CANLI DESTEK
» » Kuveytli Kayıp Kız Opersyonlarına ilişkin Valilikten Açıklama
05 Eyl 2012

Kuveytli Kayıp Kız Opersyonlarına ilişkin Valilikten Açıklama

Kuveytli Kayıp Kız Opersyonlarına ilişkin Valilikten Açıklama Bursa Valiliği, hafta sonu Uludağ’da Kuveytli generalin kızının kurtarılmasıyla ilgili açıklama yaptı. Valilik, jandarmanın kimsenin sosyal statüsüne bakmadan kurtarma faaliyeti yürüttüğünü, medyada bir generalin kızının kurtarıldığı şeklindeki haberlerin ön plana çıkarıldığını hatırlattı.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kuveyt doğumlu Ayşe Abdullah (22) isimli bayan orman içine gezmek için gittiği sırada kaybolmuştur. Şahsın kaybolduğunun ihbar edilmesinin ardından 156 ekipleri, cep telefonu vasıtasıyla uydu üzerinden konum belirleyerek şahsın yerini tespit etmiştir. Uludağ’da konuşlu bulunan iki Jandarma Dağ Arama Kurtarma Timi (JAK) ile birlikte Nilüfer Arama Kurtarma Ekibi, Sivil Savunma Ekibi ve 112 Acil Sağlık Ekipleri ile arama kurtarma faaliyetine başlanmıştır. Şahıs gece yarısı 00.30’da Uludağ Küçük Bakacak mevkiinde yaklaşık 5 metre yüksekliğindeki uçurumdan kayarak düşmüş ve kayma esnasında ayakkabılarını kaybederek uçurum kenarında şoka girmiş halde bulunmuştur",
Valilik açıklamasında, jandarma tarafından yapılan arama kurtarma faaliyetlerinin insan odaklı olduğu hiçbir şahsın sosyal konumuna bakılmaksızın hizmetlerin titizlikle, kararlılıkla ve profesyonel ekipler tarafından yürütüldüğü vurgulandı.

Öte yandan Bursa Valiliği, jandarma tarafından Uludağ’da son 8 ayda Uludağ’ da 352 adet yaralanma, kaybolma ve mahsur kalma olayı yaşandığını, bu olaylarda 371 kişiye müdahale ve ilk yardım hizmeti verildiğini duyurdu.

Önümüzdeki aylarda kış sezonunun açılmasıyla Uludağ’da 2 arama kurtarma timinin görevine 24 saat usulüyle devam edeceği öğrenildi.
Benzer Konular
Yeni Arama Kurtarma Köpeğimiz Bailey
09 Kas 2014
ÖNEMLİ DÜZELTME
06 Mar 2013
NAK Arama Kurtarma'dan Bulgaristan'a jest
11 Şub 2012
Serkan'a Buyuk Gecmis Olsun
26 May 2011
Önemli Duyuru !
07 Nis 2011
NAK Arama Kurtarma Ekibi, Japonya'ya Hazırlanıyor!..
12 Mar 2011
Formula 1 İstanbul Yarışı
17 Şub 2011

Добавить комментарий

Автору будет очень приятно узнать обратную связь о своей новости.

arrow