rings
Canlı Destek callme İletişim gosem
Siz Rahat Uyuyun Diye Biz Ayaktayız !
phone
Telefon
+90 (530) 601 53 65
mail1
E-Posta
info(at)nak.org.tr
date
MESAİ SAATLERİ
7 Gün, 24 Saat
CANLI DESTEK
» » » RRA-NAK Uludağ Ortak Kış Tatbikatı
22 Şub 2015

RRA-NAK Uludağ Ortak Kış Tatbikatı

Yaklaşık 2 yıldır iş birliği içerisinde bulunduğumuz Romanya Kurtarma Ekibinin talebi üzerine kısa süre evvel davet gönderdiğimiz Romanyalı gönüllü kurtarma ekibi 20.02.15 Cuma günü ortak tatbikat ve toplantı yapmak üzere Turkiye ye gelmiştir. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan karşılayarak misafirimiz olarak Bursa'ya getirdiğimiz Romanyalı gönüllü kurtarma ekibi ile 21.02.15 Cumartesi günü Uludağ’da Arazide Kayıp Kişi Arama uygulaması yapılmıştır.
 
Bu uygulama için özellikle kıs koşulları ve Uludağ'ın tercih edilmiş olmasının nedeni, Uludağ’da kış aylarında sıklıkla kayıp vakalarının yaşanıyor olması ve bu kayıp kişilerin bazılarının, uygulama gününde Uludağ’da bulunan koşullar gibi derin-toz karla kaplı koşullarda kaybolmasıdır. NAK Arama Kurtarma ve Romanya Gönüllü Kurtarma ekibi üyeleri, yer yer 3 metre derinliğe varan karlı yüzeyde, çok zorlu koşullarda karma 4 ekibe bölünerek, arazide arama çalışması yapmış, yaklaşık 1,5 saat suren arama çalışmasından sonra kayıp kişiye ulaşmıştır. NAK Arama Kurtarma Ekibi Sağlık Biriminin ilk kontrollerinden sonra dikkatlice sked sedyeye alınan yaralı, bulunduğu ormanlık araziden araçla ulaşılabilecek bir mevkiyle çıkartılmıştır.
 
Ayni zamanda hafta sonu boyunca Romanya Kurtarma Ekibi ile çalışma yapan ekibimiz NAK Arama Kurtarma, Mayıs ayında, yaklaşık 5 ülkenin kurtarma ekiplerinin katılımıyla Bursa'da yapmayı planladıkları çok uluslu arama kurtarma tatbikatının da planı üzerinde toplantı ve istişareler yapılmıştır.
 
RRA-NAK Uludağ Ortak Kış TatbikatıRRA-NAK Uludağ Ortak Kış TatbikatıRRA-NAK Uludağ Ortak Kış TatbikatıRRA-NAK Uludağ Ortak Kış TatbikatıRRA-NAK Uludağ Ortak Kış TatbikatıRRA-NAK Uludağ Ortak Kış TatbikatıRRA-NAK Uludağ Ortak Kış TatbikatıRRA-NAK Uludağ Ortak Kış TatbikatıRRA-NAK Uludağ Ortak Kış TatbikatıRRA-NAK Uludağ Ortak Kış TatbikatıRRA-NAK Uludağ Ortak Kış TatbikatıRRA-NAK Uludağ Ortak Kış Tatbikatı
Benzer Konular
UVSAR - NAK 2016 Bursa Tatbikatları
29 Şub 2016
Macar Arama Kurtarma Ekibi ile İş Birliği Buluşması
27 Eki 2015
UVSAR-NAK Uluslararası Arama Kurtarma Tatbikatı Galati-Romanya 2015
19 Ağu 2015
IDERN Faaliyetleri: UVSAR-NAK 2015 Bursa Tatbikatı
29 May 2015
Nepal Katmandu Depremi
29 Nis 2015
RRA & NAK Romanya Ortak Tatbikatı
18 May 2014
RRA - NAK Ortak Tatbikatı
30 Mar 2014

Добавить комментарий

Автору будет очень приятно узнать обратную связь о своей новости.

arrow